Sedmimístný Lexus RX L odhaluje české ceny.

Foto: Lexus

Lexus představil SUV model RX L. Jedná se o nataženou verzi Lexus RX. Na délku měří 5 m, šířka je 1,89 m a na výšku má 1,7 metrů.

Díky natažení o 110 mm byla umožněna instalace třetí řady sedadel a zvětšen prostor pro zavazadla. Objem zavazadelníku je 211 litrů a po sklopení třetí řady 652 litrů.


Provedení Executive vyjde na 1,78 milionu korun, která mimo jiné obsahuje osm airbagů, kožené čalounění, adaptivní tempomat, navigaci nebo elektricky ovládané víko zavazadelníku. Za 50 000 korun si můžete připlatit za verzi Executive Plus, která výbavu rozšíří o sledování mrtvého úhlu a vyhřívaná zadní sedadla. Vrcholem je provedení Luxury za 2 075 000 korun. Ten má i parkovací systém s panoramatickým zobrazením okolí vozidla, adaptivní odpružení, přední sedadla nastavitelná v deseti směrech, vyhřívaný volant, head-up displej nebo hudební systém Mark Levinson s 15 reproduktory.

Motorizace je stejná jako u Lexus RX. 3,5 litrový šestiválec kombinovaný se dvěma elektromotory o celkovém výkonu 230 kW.